با خرید فرش ماشینی به کل دنیا سفر کنید

وقتی صحبت از کاربرد به میان می‌آید فرش ماشینی در مناطق کم تردد تا متوسط مانند اتاق خواب، اتاق نشیمن، اتاق غذاخوری یا دفاتر خانگی بهترین عملکرد را دارند.

علیرغم ویژگی های دلپذیر آن، هنوز هم معایبی وجود دارد که الیاف جوت را نسبت به سایر انواع الیاف فرش پایین تر می کند.

همانطور که گفته شد، جوت یک الیاف بسیار نرم است بنابراین تمایل به سایش آسان‌تر دارد جوت به عنوان یک ماده طبیعی، با رطوبت بیش از حد نیز واکنش خوبی نشان نمی دهد.

مقاوم در برابر لکه نیست و می تواند باعث رشد کپک ها، کپک ها و میکروب های ایجاد کننده بو شود مسئله دیگر این است که الیاف جوت بیشتر مستعد تغییر رنگ و زرد شدن هستند بنابراین با گذشت زمان، به خصوص اگر در معرض نور خورشید یا اشعه ماوراء بنفش زیاد قرار بگیرند، تمایل به محو شدن دارند.

فرش

استفاده از آنها به عنوان کفپوش در زیرزمین ها یا مانند فرش در حمام توصیه نمی شود یکی از ارزان‌ترین الیاف طبیعی فرش، گشنیز است.

کویر از پوسته های نارگیل که ماه ها خیس می شود تولید می شود خیساندن یا خیساندن پوسته نارگیل را نرم می کند و پس از آن شسته، ضرب و خشک می شود تا برای تولید آماده شود بیشتر این الیاف از کرالا، هند و سریلانکا تهیه می شوند.

کویر یک ماده ذاتا درشت است که می تواند در کاربردهای مختلف استفاده شود. به طور سنتی از زغال سنگ در تولید گونی، حصیر در، طناب، حصیر، طناب و دکل استفاده می شود.

امروزه به‌عنوان الیاف برای کف‌پوش‌های فرش و قالیچه‌های سطح استفاده می‌شود.

الیاف زغال اخته زیبایی متمایزی دارد که با ظاهری به طور طبیعی روستایی و عیوب زبر مشخص می شود به طور معمول از الیاف زغال سنگ برای تولید الگوهای بافته شده جالبی مانند الماس، سبد بافته و شاه ماهی استفاده می شود.

به طور کلی، الیاف زغال سنگ نسبت به سیزال بافت خشن‌تر و تیره‌تری دارند اما می‌توان آن‌ها را سفید کرد تا رنگ‌های جالب‌تری تولید کرد که از قهوه‌ای مایل به زرد طبیعی و قهوه‌ای متغیر است.

به دلیل ظاهر ارگانیک و دستکاری شده، فرش های زرشکی بیشتر در فضای داخلی روستایی برای تکمیل بافت های درشت دیگر مانند چوب اصلاح شده، الوار کنده شده، سنگ طبیعی و آجرهای نما استفاده می شوند.

فرش‌های چلوار برای محیط‌های مینیمالیستی واقعاً خوب کار نمی‌کنند زیرا موهای آن ضخیم و بسیار قابل توجه است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.