تفاوت بخاری نفتی جدید و بخاری هیزمی دست دوم قدیمی را بدانید

محققان اثرات خاص در بخاری گازی فن دار را عدد گراشوف، عدد پراندتل، عدد رینولدز و پارامتر ویسکوزیته گردابی را بر روی خطوط جریان، پروفیل‌های سرعت وسط مقطع، خطوط دما و اعداد ناسلت متوسط بر روی مرزهای سرد و گرم مجرا تجزیه و تحلیل کردند الزبیدی و همکاران نشان داد که پروفیل سرعت در ناحیه مرکزی کانال برای سیالات نیوتنی و شبه پلاستیکی تمایل به افزایش دارد و برای سیال دیلاتانت کاهش می یابد در حالی که یک رفتار معکوس در نزدیکی دیواره کانال مشاهده می شود.

بخاری نفتی گرمایش نفت خام گرما را از طریق لوله تبادل حرارتی به نفت خام منتقل می کند تا یک میدان دمایی نسبتاً پایدار را حفظ کند تا از عملکرد ایمن خط لوله نفت اطمینان حاصل شود.

بخاری

کوره گرمایش معمولاً از بدنه کوره، کوره، لوله دود، کویل تبادل حرارتی، سیستم احتراق، سیستم کنترل و لوازم جانبی ایمنی تشکیل شده است و کوره، لوله دود و کویل تبادل حرارتی در بدنه کوره استوانه ای نصب می شود نیمه پایینی بدنه کوره فضای احتراق و نیمه بالایی فضای تبادل حرارت است به عنوان جزء اصلی کوره گرمایش نفت خام، لوله کویل معمولاً تحت شرایط کاری پیچیده مانند دمای بالا، فشار بالا، اکسیداسیون، ولکانیزاسیون و حرارتی کار می کند.

و در عین حال بخاری نفتی جدید خام گرم شده دارای ویژگی های قابل اشتعال و انفجاری است و پس از آن نحوه اطمینان از ایمنی سرویس لوله تبادل حرارت بسیار مهم است.

در حال حاضر، تحقیق در مورد خرابی بخاری نفت خام عمدتاً بر مکانیسم خوردگی و اقدامات بهبود کویل گرمایش متمرکز است اکثر محققان معتقدند که عوامل اصلی موثر بر عمر بخاری هیزمی دست دوم، محتوای گوگرد و محتوای هیدروژن نفت خام است پس از یک دوره سرویس، اکثر لوله های تبادل حرارتی در کوره گرمایش به طور جدی خورده می شوند.

 • منابع:
  1. Failure mechanism of a coil type crude oil heater and optimization method
 • تبلیغات:
  1. شعله های آتش که بلای جان یک جنگل شد!!!
  2. شکافته شدن قاره ها تا چند سال آینده !!
  3. پنیر سمی که جان مردم اهواز را گرفت
  4. مردی با کفش های خود برای همسرش خانه ساخت.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.