خوردن پسته تازه با پوست شما را ساعت ها بیدار می دارد

آیا می دانید که مصرف منظم پسته تازه با پوست می تواند به بهبود بینایی شما نیز کمک کند؟ این به این دلیل است که پسته سرشار از کاروتنوئیدها است که به نوبه خود منبع خوبی از لوتئین و زآگزانتین است.

این دو آنتی اکسیدان با دژنراسیون ماکولا که با افزایش سن اتفاق می‌افتد مبارزه می‌کنند و از این طریق با شفاف‌تر کردن بینایی به بهبود بینایی کمک می‌کنند.

فیبر برای هضم سالم ضروری است پسته منبع خوبی از فیبرهای محلول و نامحلول است. به دفع بهتر مدفوع کمک می کند و همچنین هضم را آسان تر می کند از مسائلی مانند اسهال و یبوست که ممکن است به دلیل ضعف سیستم گوارشی رخ دهد، جلوگیری می کند.

التهاب منجر به بسیاری از بیماری های قلبی می شود پسته دارای خواص ضد التهابی است که به کاهش التهاب در بدن در سطح سلولی کمک می کند بنابراین منجر به سلامت قلب بهتر می شود.

پسته

پسته به تقویت و درخشندگی مو کمک می کند این به این دلیل است که سرشار از بیوتین است بیوتین اساسا به مبارزه با ریزش مو کمک می کند و همچنین با انعطاف پذیری بیشتر رشته های مو، موهای خشک را تغذیه می کند.

می توانید پسته را به عنوان میان وعده در برنامه غذایی خود قرار دهید یا حتی ماسک موی پسته درست کنید دومی حالت دهنده عمیق را فراهم می کند و همچنین قسمت های شکاف را درمان می کند پسته همچنین منبع غنی از اسیدهای چرب است که رشد مو را تقویت می کند.

پسته پوست را مرطوب و تغذیه می کند و همچنین خاصیت ارتجاعی آن را افزایش می دهد محتوای اسیدهای چرب غنی نیز مسئول همین امر است.

همچنین با داشتن ویتامین E از خشکی پوست خلاص می شود این به عنوان یک محتوای ضد پیری عمل می کند و به پوست کمک می کند به طور طبیعی با طراوت و ظاهر جوان تر به نظر برسد ماساژ روغن پسته نیز بسیار کمک می کند.

مواد مغذی پسته به اکسیژن رسانی به جریان خون کمک می کند، بنابراین به تولید گلبول های سفید خون یا WBC کمک می کند که برای یک سیستم ایمنی خوب مهم است.

همچنین با محتوای غنی ویتامین B6، تولید هموگلوبین و اکسیژن در خون را افزایش می دهد هرچه اکسیژن بیشتر و جریان آن در خون بهتر باشد، عملکرد مغز بهتر و سالم تر است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.