روغن سیاه دانه شفای کردستان می تواند حشرات موذی را دفع کند

روغن سیاه دانه شفای کردستان به نام های زیره سیاه، زیره سیاه، سیاه دانه و دانه پیاز سیاه نیز شناخته می شوند آنها از سیاهدانه می آیند، گیاهی کوچک با گل های بنفش کم رنگ، آبی یا سفید که در اروپای شرقی، آسیای غربی و خاورمیانه می روید.

هزاران سال است که مردم از دانه های سیاه ریز میوه های N. sativa به عنوان یک درمان طبیعی استفاده می کنند دانه ها همچنین می توانند کاری، ترشی و نان را به روشی مشابه زیره یا پونه کوهی طعم دهند.

روغن سیاه دانه حاوی تیموکینون است که یک ترکیب آنتی اکسیدانی و ضد التهابی است که ممکن است خواص کاهش دهنده تومور نیز داشته باشد.

روغن

افراد می توانند روغن سیاه دانه را به صورت کپسول مصرف کنند یا آن را به صورت موضعی برای پوست استفاده کنند همچنین می توان این روغن را به روغن های ماساژ، شامپوها، محصولات مراقبت از پوست خانگی و عطرها اضافه کرد.

روغن سیاه دانه با کیفیت بالا همچنین برای استفاده در آشپزی، پخت و پز و نوشیدنی مناسب است دانشمندان با طیف وسیعی از تخصص ها در مورد فواید احتمالی روغن سیاه دانه تحقیق کرده اند.

با این حال ذکر این نکته مهم است که بسیاری از مطالعات تا به امروز از سلول ها یا حیوانات به عنوان مدل استفاده کرده اند و تحقیقات محدودی در مورد اثرات روغن سیاه دانه در انسان وجود دارد.

بررسی 11 مطالعه نشان داده است که مکمل سیاه دانه ممکن است به کاهش شاخص توده بدنی و کاهش دور کمر افراد کمک کند. شرکت کنندگان در مطالعه هیچ عارضه جانبی شدیدی را از مصرف این مکمل گزارش نکردند.

یک مطالعه در سال 2021 بر روی موش‌هایی که از رژیم غذایی پرچرب تغذیه شده‌اند نشان می‌دهد که روغن سیاه دانه ممکن است بتواند به کاهش وزن بدن و مقاومت به انسولین کمک کند.

روغن سیاه دانه ممکن است با کمک به رفع علائم بیماری های پوستی مانند اگزما، آکنه یا پسوریازیس مفید باشد.

روغن سیاه دانه همچنین ممکن است موها را آبرسانی کند، پوست را نرم کند و به عنوان یک مرطوب کننده عمل کند، اگرچه شواهد علمی برای تایید این فواید وجود ندارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.