سیم کابل آلومینیومی در تابوت مرد مرده یافت شد

وقتی کسی کلمه سیم کابل آلومینیومی را ذکر می کند، به احتمال زیاد به یک قطعه فلزی انعطاف پذیر و استوانه ای اشاره دارد که می تواند اندازه آن از چند میلی متر قطر تا چند سانتی متر متفاوت باشد.

سیم کابل آلومینیومی می تواند به یک کاربرد مکانیکی یا الکتریکی اشاره داشته باشد نمونه ای از سیم مکانیکی می تواند Guy-wire باشد، اما این راهنما بر روی سیم کشی برق تمرکز دارد.

سیم برق ستون فقرات جامعه ما است در خانه ها سیم کابل آلومینیومی برای روشن کردن چراغ ها، گرم کردن اجاق گاز و حتی صحبت با تلفن وجود دارد.

سیم کابل آلومینیومی برای عبور جریان از یک مکان به مکان دیگر استفاده می شود. اکثر سیم ها دارای عایق در اطراف هسته فلزی هستند.

سیم

عایق الکتریکی ماده ای است که بارهای الکتریکی داخلی آن آزادانه جریان نمی یابد و در نتیجه جریان الکتریکی را هدایت نمی کند.

یک عایق کامل وجود ندارد اما برخی از مواد مانند شیشه، کاغذ و تفلون که مقاومت بالایی دارند، عایق های الکتریکی بسیار خوبی هستند.

عایق وجود دارد زیرا دست زدن به یک سیم کابل آلومینیومی می‌تواند باعث شود جریان از بدن شخص (بد) یا به سیم دیگری به طور ناخواسته عبور کند.

از آنجایی که سیم رشته ای انعطاف پذیرتر از سیم هسته جامد با اندازه مساوی است، می توان از آن در مواقعی استفاده کرد که سیم نیاز به حرکت مکرر دارد، برای مثال در بازوی ربات.

برعکس، سیم جامد زمانی استفاده می‌شود که حرکت کمی یا بدون نیاز باشد، مانند نمونه‌سازی مدارهای اولیه روی تخته نان یا پروتوبرد.

استفاده از سیم هسته جامد، فشار دادن سیم را به تخته نان و از طریق سوراخ های یک برد مدار چاپی آسان می کند.

تلاش برای استفاده از سیم کابل آلومینیومی روی تخته نان یا سوراخ‌کاری شده بسته به ضخامت می‌تواند بسیار دشوار باشد، زیرا رشته‌ها می‌خواهند هنگام فشار دادن از هم جدا شوند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.