فرش اردکان گل ابریشم را می توان به عنوان پارچه لباس عروس استفاده کرد

فرش اردکان گل ابریشم مسطح از درهم تنیدگی تار و پود ایجاد می شود. از انواع فرش های مسطح شرقی می توان به گلیم، سومک، ساده بافت و ملیله بافی اشاره کرد.

انواع فرش های مسطح اروپایی عبارتند از: ونیزی، هلندی، داماسک، لیست، پارچه مو، و حفره دار با نام مستعار دو پارچه، دو لایه، سه پارچه یا سه لایه.

فرش قلاب دار نوعی فرش دستباف ساده است که با کشیدن نوارهایی از پارچه مانند پشم یا پنبه از روی توری پارچه های محکمی مانند کرفس ساخته می شود.

این نوع فرش در حال حاضر عموماً به عنوان صنایع دستی ساخته می شود. فرآیند ایجاد فرش قلاب دار را قالیچه قلاب می گویند.

برخلاف فرش‌های بافته، فرش‌های گلدوزی روی بافندگی شکل نمی‌گیرند. الگوی آنها با بخیه زدن به پایه پارچه ای (اغلب کتانی) ایجاد می شود.

دوخت چادر و دوخت متقاطع دو مورد از رایج ترین آنها هستند. فرش‌های گلدوزی شده به‌طور سنتی توسط زنان سلطنتی و اشرافی در خانه ساخته می‌شد.

اما از زمانی که سوزن‌های فولادی معرفی شد سوزن‌های اولیه از استخوان ساخته می‌شد و بافت کتانی در قرن شانزدهم بهبود یافت، تولیدات تجاری صورت گرفت.

مری، ملکه اسکاتلند، معروف است که یک گلدوزی مشتاق بوده است. طرح‌های قرن شانزدهم معمولاً شامل تاک‌ها و گل‌های منطقه‌ای می‌شوند.

آنها اغلب از هرالدریک حیوانات و نشان سازنده استفاده می کنند. تولید تا قرن 19 ادامه یافت. ترکیبات فرش دوزی ویکتوریایی شامل گلهای سه بعدی بسیار توهم گرایانه است.

طرح‌هایی برای فرش‌های کاشی‌شده از تعدادی مربع، به نام کار پشم برلین، در سال 1804 در آلمان معرفی شد و در دهه 1830 در انگلستان بسیار محبوب شد.

فرش‌های گلدوزی می‌توانند ویژگی‌های دیگری مانند الگوی شکل‌ها را نیز شامل شوند یا حتی می‌توانند داستانی را تعریف کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.