فواید بی نظیر سس مایونز برای مو کشف شد

سس مایونز معمولاً در سراسر جهان استفاده می شود و همچنین پایه ای برای بسیاری از سس های سرد و سس های سالاد است.

به عنوان مثال، سس ریمولاد، در غذاهای کلاسیک فرانسوی، ترکیبی از سس مایونز و خردل، غوره سبز، کیپر، جعفری، کرفس، ترخون، و احتمالاً جوهر آنچوی است.

دستورالعمل‌های صادر شده در سپتامبر 1991 توسط فدراسیون صنایع سس چاشنی اروپا توصیه می‌کند که سس مایونز باید حداقل 70٪ روغن و 5٪ زرده تخم مرغ مایع داشته باشد.

سس مایونز ژاپنی معمولاً با سرکه برنج ساخته می‌شود که طعمی متفاوت از سس مایونز ساخته شده از سرکه مقطر به آن می‌دهد.

سس

به غیر از سالاد، با غذاهایی مانند اوکونومیاکی، تاکویاکی و یاکی سوبا محبوب است و ممکن است کاتسو و کارااژ را نیز همراهی کند.

اغلب در بطری های پلاستیکی نرم فروخته می شود بافت آن ضخیم تر از سس مایونزهای تجاری غربی است محبوب ترین مارک سس مایونز ژاپنی است، که با لوگوی عروسک Kewpie تبلیغ می شود. سرکه یک ترکیب اختصاصی حاوی سرکه سیب و مالت است.

سس مایونز در روسیه بسیار محبوب است، جایی که با روغن آفتابگردان و روغن سویا تهیه می شود یک مطالعه در سال 2004 نشان داد که روسیه تنها بازاری در اروپا است که در آن مایونز بیشتر از سس کچاپ به فروش می رسد.

از آن به عنوان سس در محبوب ترین سالادها در روسیه استفاده می شود، مانند سالاد اولیویه همچنین به عنوان سالاد روسی شناخته می شود، شاه ماهی آماده و بسیاری دیگر.

برای تهیه سس مایونز در مقیاس بزرگ که در آن از تجهیزات اختلاط استفاده می شود، فرآیند معمولاً با پراکنده کردن تخم مرغ ها، اعم از پودر یا مایع، در آب آغاز می شود.

پس از امولسیون شدن، مواد باقیمانده اضافه شده و به شدت مخلوط می شوند تا کاملا هیدراته شده و به طور یکنواخت پراکنده شوند.

سپس روغن با همان سرعتی که می تواند جذب شود اضافه می شود اگرچه تنها بخش کوچکی از کل آن است، موادی غیر از روغن برای فرمولاسیون مناسب بسیار مهم هستند.