لوله و اتصالات پلی اتیلن جوشی که با تغییر دما تغییر رنگ میدهد

سیستم های لوله و اتصالات پلی اتیلن جوشی برای بسیاری از کاربردها در دسترس هستند که ترانشه های استاندارد شبکه های آب، لوله های اصلی حلقه آتش، شبکه های فاضلاب و خطوط لوله اصلی گاز، و همچنین حفاری افقی برای مجراهای برق و مخابرات را فراهم می کنند.

طبق گفته یک شرکت تولید کننده HDPE، نصب سیستم های HDPE مقرون به صرفه است و در هزینه های نگهداری طولانی مدت صرفه جویی می کند، همچنین روش های نصب ارزان تری مانند HDD (حفاری جهت افقی)، لغزش، ترکیدگی لوله، شناور و غوطه ور را امکان پذیر می کند.

لوله HDPE بسیار بادوام و انعطاف پذیر است و می تواند در محل تا شعاع بیست و پنج برابر قطر اسمی لوله خم شود برای لوله SDR11 و SDR17 در دمای محیط 20 درجه سانتی گراد یا کمتر از آن.

این باعث صرفه جویی در هزینه ها می شود در مقایسه با سیستم های لوله های مختلف، که برخی از آنها نیاز به اتصالات چسب دار، مهارها یا بلوک های رانش حتی برای تغییرات جزئی در جهت دارند.

لوله

به دلیل مقاومت بالای ضربه و انعطاف پذیری لوله HDPE، برای نصب در خاک های دینامیکی از جمله در مناطق زلزله خیز مناسب است.

لوله HDPE به دلیل داشتن سوراخ صاف و روش اتصال انتها به انتها ظرفیت جریان بسیار بالایی دارد لوله HDPE در محیط خوردگی نمی‌کند و برخلاف سیستم‌های لوله‌کشی آهنی که زنگ‌زدگی می‌کند و مقاومت داخلی در برابر سیالی که از آن جریان می‌یابد، در طول زمان قابلیت‌های جریان خود را حفظ می‌کند.

از آنجایی که برای ساخت لوله‌های HDPE از مواد پلی اتیلن بکر استفاده می‌شود این لوله‌ها برای انتقال آب آشامیدنی ایمن هستند مشروط بر اینکه هر گونه زباله اولیه از آن خارج شده باشد.

لوله HDPE در برابر بسیاری از مواد شیمیایی مقاوم است و استفاده از آن را در کارخانه های فرآیندی یا اطراف محیط های خورنده یا اسیدی تسهیل می کند، بدون نیاز به استفاده از پوشش های محافظ یا گالوانیزه، همانطور که در لوله های فولادی مورد نیاز است.

از آنجایی که HDPE رسانایی حرارتی بسیار پایینی دارد می‌تواند دمای یکنواخت‌تری را در مقایسه با لوله‌های فلزی هنگام حمل سیالات حفظ کند، که به میزان زیادی نیاز به عایق برای کنترل تراکم در اطراف خط لوله را کاهش می‌دهد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.