مردی با چراغ روشنایی پیک نیکی موهای خود را خشک می کند

چراغ روشنایی پیک نیکی یا مشعل یک لامپ الکتریکی دستی قابل حمل است. قبلاً منبع نور معمولاً یک لامپ رشته‌ای مینیاتوری بود، اما از اواسط دهه 2000 توسط دیودهای ساطع کننده نور (LED) جابجا شدند.

یک چراغ روشنایی پیک نیکی معمولی شامل منبع نور نصب شده در یک بازتابنده، یک پوشش شفاف گاهی اوقات با یک لنز ترکیب می شود برای محافظت از منبع نور و بازتابنده، یک باتری و یک سوئیچ است که همه در یک جعبه محصور شده اند.

اختراع سلول خشک و لامپ های رشته ای مینیاتوری برق، اولین چراغ روشنایی پیک نیکی با باتری را در حدود سال 1899 ممکن ساخت.

امروزه، چراغ روشنایی پیک نیکی ها بیشتر از دیودهای ساطع کننده نور استفاده می کنند و با باتری های یکبار مصرف یا قابل شارژ کار می کنند.

چراغ

برخی از آنها با چرخاندن میل لنگ، تکان دادن لامپ یا فشردن آن توسط کاربر تغذیه می شوند برخی از آنها پنل های خورشیدی برای شارژ مجدد باتری دارند.

چراغ روشنایی پیک نیکی به عنوان منبع نور در خارج از منزل، در مکان هایی بدون روشنایی دائمی نصب شده در هنگام قطع برق یا زمانی که به منبع نور قابل حمل نیاز است استفاده می شود.

علاوه بر چراغ قوه دستی همه منظوره، اشکال زیادی برای استفاده های خاص اقتباس شده است چراغ قوه های نصب شده روی سر یا کلاه ایمنی که برای معدنچیان و کمپینگ ها طراحی شده اند دست را باز می گذارند برخی از چراغ قوه ها را می توان در زیر آب یا در محیط های قابل اشتعال استفاده کرد.

چراغ قوه‌های اولیه روی باتری‌های روی کربن کار می‌کردند که نمی‌توانستند جریان الکتریکی ثابتی ایجاد کنند و برای ادامه کار به «استراحت» دوره‌ای نیاز داشتند.

از آنجایی که این چراغ قوه های اولیه از لامپ های فیلامنت کربنی کم مصرف نیز استفاده می کردند، «استراحت» در فواصل زمانی کوتاه اتفاق می افتاد.

در نتیجه آنها را می توان تنها در فلاش های کوتاه استفاده کرد، از این رو نام رایج آمریکای شمالی “چراغ قوه” است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.