کمبود سنگ ساختمانی در بازار موجب اعتصاب خریداران شد

شرایطی که بر انتخاب سنگ ساختمانی در بازار برای اهداف ساختاری حاکم است، هزینه، مد، ارزش تزئینی و دوام است، اگرچه ویژگی دوم اغلب نادیده گرفته می شود یا نادیده گرفته می شود.

هزینه تا حد زیادی تحت تاثیر هزینه های حمل و نقل، مشکلات در استخراج و برش، ویژگی های زینتی و دوام سنگ است.

نوع پانسمان سنگ ساختمانی در بازار ممکن است تفاوتی در هزینه ایجاد کند، به ویژه در مورد سنگ های مشتق شده از سنگ های آذرین.

وقتی هزینه سنگ ساختمانی در بازار استخراج شده به قیمت تمام شده سنگ در نظر گرفته شود، متوجه می شود که هزینه کار بسیار بیشتر از قیمت سنگ است.

بنابراین، تفاوت در قیمت بین دو سنگ جایگزین بی اهمیت است و رد کردن سنگ بادوام تر به دلیل گران بودن آن عاقلانه نیست.

سنگ

یکی دیگر از عواملی که باید در نظر گرفت، مناسب بودن سنگ برای نوع طرح است به عنوان مثال، برای طرح های بسیار کنده کاری شده، اگر به اشتباه سنگ سخت تری مانند گرانیت انتخاب شود، هزینه آن متاثر می شود.

رنگ، آرایش و شکل ترکیبات معدنی تاثیر زیادی بر مد و ارزش تزئینی دارد یکی از اولین عوامل موثر در انتخاب سنگ برای یک کار خاص، رنگ خواهد بود.

مهم است که طراح از چگونگی تغییر رنگ پس از قرار گرفتن در معرض طولانی مدت آگاه باشد و مشخص کند که چگونه ممکن است در اتمسفرهای آلوده تغییر کند.

به عنوان مثال، سنگ آهک که کمی در آب حل می شود، در قسمت هایی که در معرض باران است تمیز می ماند، اما لایه ای از ریشه را در مناطق محافظت شده حفظ می کند و این منجر به تضاد رنگ قوی در برابر آتش و عوامل جوی می شود که عمدتاً تحت تأثیر ساختار معدنی سنگ قرار می گیرند.

سنگ مهم ترین تعیین کننده دوام هستند انتخاب سنگ با توجه به شرایط قرار گرفتن در معرض آن بسیار مهم است.

سنگ‌های آهک زمانی که در مناطقی استفاده می‌شوند که در معرض باران نیستند اما گازهای گوگرد جوی آلوده روی آن‌ها اثر می‌گذارند، پوسته‌ای سخت و غیرقابل نفوذ را تشکیل می‌دهند که متعاقباً تاول می‌زند و پوسته پوسته می‌شود.

لازم به ذکر است که پوسته پوسته شدن این نوع عمدتاً فقط یک کار خارجی است، اگرچه هوای داخل ساختمان تقریباً به همان اندازه آلوده است، احتمالاً به دلیل شرایط دمپر داخل.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.